Zmiešaná pleť

Zmiešaná pleť

Trápi ma kombinovaná alebo inak povedané - zmiešaná pleť


Mám mastnú alebo suchú pleť? S takýmto typom pleti veľa z vás tápa pri výbere produktov na domácu starostlivosť. Ako si teda vybrať produkt a ako sa starať o tento typ pleti ak Vás po stranách trápi suchá pleť a v strede v T- zóne je mastná.

Zmiešaná pleť je kombinácia suchej a mastnej pleti. Mazové žľazy pracujú aktívnejšie ako u suchej pleti, ale pracujú nerovnomerne. Tvár zvykne byť na pohľad a dotyk suchšia a často aj citlivá. Miesta ako čelo, nos a brada tzv. T- zóna má viditeľne rozšírené póry a a táto oblasť sa leskne. V tejto T- zóne sa častokrát vyskytujú aj pupienky a čierne bodky.

Čo takáto pleť potrebuje a ako sa o ňu čo najlepšie starať?

Pokiaľ máte na tvári prejavy viac smerom k mastnej pleti, zamerajte sa na starostlivosť o takýto typ pleti. Naopak ak máte pocit, že prevládajú prejavy skôr k suchej pleti, zamierajte sa na starostlivosť o suchý typ pleti. Ak sú ale rozdiely príliš veľké, aplikujte lokálne dva typy produktov pre jednotlivú partiu tváre osobitne. Tento spôsob skvelo uplatníte pri aplikáciách masky, napr. hydratačnú masku na tvár a krk a na T-zónu si aplikujte ílovú masku. Iba takýmto spôsobom viete tento extrém pleti zlepšiť, pretože žiadny produkt na zmiešanú pleť to sám o sebe nedokáže.

Zvoľte si teda produkty a aktívne látky podľa najvýraznejších prejavov pleti. A to znamená či má skôr prejavy suchej alebo mastnej pleti, pozor ale pri výraznejších rozdieloch. Budete potrebovať väčšie množstvo produktov a hlavne nezabúdajte, že aj tu sa môže počas roka meniť stav pleti.

Aktívne látky pre suchý typ pleti: kyselima hyalurónová, prírodné oleje (avokádový, leiskovoorieškový, jojobový, ceramidy, bambucké maslo Vyhýbajte sa častému oplachovaniu tváre príliš teplou vodou, peeling neaplikujte častejšie ako 1x za týždeň.

Aktívne látky pre mastný typ pleti: kyselina salicylová, glykolová, azeálová, vitamín C, vitamín B3 (niacinamid), kyselina hyalurónová, šípkový olej, konopný olej, retinoidy.

Vyhýbajte sa okluzívnym aktívnym látkam ako sú napríklad minerálne oleje, kokosový olej, slnečnicový olej , lanolín alebo silikóny. Vyhnite sa tiež bázam pod makeup alebo makeupu s obsahom olejov. Nečistite si pleť viac ako 2x denne.


Produkty, ktoré Vám odporúčame:

Čistenie: Čistiace mlieko, Cleansing Gel, BIO-RESPECT Cleansing Lotion, Aktívny peeling, Balance Tonic

Masky: Balance-Calming maska, Bylinná tonizačná maska, Nature Bioactive maska

Séra: Antistres lifting serum, SKIN BOOSTER Hyaluronic & Succinic Acid

Krémy: Aquaboost, Krém s lipozómami, Balance Krém 24H

Pridať komentár

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť. Ak nemáte účet, môžete sa zaregistrovať. Registrácia je zdarma!

×
ebook