Citlivá pleť

Citlivá pleť

Máte pocit, že Vaša pleť je precitlivená na všetky kozmetické výrobky a rovnako na akékoľvek podráždenie? Predtým ste takýto problém nemali a pleť znášala všetko dostatočne dobre? Kedy a ako sa to stalo? Pozrieme sa na to bližšie.

Citlivá pleť je označenie pre pleť, ktorá má zníženú citlivosť na rôzne kozmetické výrobky a veľmi ľahko sa objavuje alergická reakcia. Máte pocit stáleho nekomfortu. Citlivá pleť je ale dôsledkom iného problému.


Ako zistím, že práve ja mám citlivú pleť?

- Ak pociťujete pálenie, pnutie, štípanie pleti, svrbenie.

- Pleť vám zčervená veľmi ľahko a na dlhú dobu, cítite horúčavu v tvári po cvičení, horúcej sprche alebo po aplikácii niektorých produktov.

- Mávate často vyrážky a podráždenie aj napriek tomu, že používate kozmetiku na citlivú pleť.

- Máte od lekára diagnostikovanú rosaceu alebo dermatitídu.


Presnú príčinu je veľmi ťažké odhaliť. To, že je pleť citlivá spôsobujú nervové zakončenia, ktoré sú nejakou príčinou aktivované. Náchylnejšia je koža s oslabenou a narušenou ochrannou vrstvou, preto citlivá pleť reaguje prehnanejšie ako ostatné.

Tento typ pleti môže reagovať na dráždivé podnety z vnútra i zvonku. Najčastejšími príčinami zhoršenia citlivej pleti sú zmeny počasia ( teplo, chlad, vietor, slnko), nedostatok spánku, čistiace zložky, parfumované prípravky, farbivá a pod.

Citlivá pleť nemá dostatočný ochranný - barierový film a preto sa z pleti veľmi rýchlo stráca vlhkosť a zvonku dokážu ľahšie preniknúť mikroorganizmy, ktoré spôsobujú podráždenie pleti. Veľmi často si ju môžete pomýliť so suchou pleťou, ktorá rovnako často trpí na precitlivenosť.


Citlivá pleť skoro stále trpí zápalmi, čo je príčinou predčasného starnutia. Prirodzené mechanizmy pleti sú znížené a tým je pleť menej chránená aj pred slnečným žiarením. Preto pri tomto type pleti nemal v žiadnom prípade chýbať v starostlivosti krém s ochranným faktorom minimálne SPF30 a to celoročne. A to sme si už o ochranných krémoch niečo dosť povedali a neustále Vám to budeme opakovať ????. A nie, neprejde Vám to ani keď ho použijete raz za čas!


Ale nezabúdajme, že citlivosť pleti a precitlivená pleť má malé rozdiely.


Citlivá pleť : väčšinou u prirodzene svetlejších typov pleti a s menším množstvom pigmentu, pleť je často priesvitná, krehká, má oslabenú prirodzenú ochrannú vsrstvu a hlavne je geneticky získaná a nie je to dočasný stav pleti.


Precitlivená pleť : je dočasný stav pleti, ktorý sme si “ vypestovali” nevhodnou starostlivosťou, ide ju ukľudniť vysadením nevhodných produktov ́ najčastejšie je to častým peelingovaním a vysúšaním pokožky nevhodným produktom.


Pleť potrebujeme v starostlivosti zhydratovať, ukľudniť a postupne nahradiť a obnoviť ochrannú bariérovú vrstvu pokožky.


Ak ste sa našli v tomto stave pleti a máte problém s citlivou pokožkou musíte dbať na kvalitnú starostlivosť a ochranu pleti. Chcete sa dozvedieť viac a neísť cestou pokus omyl a vyhodiť tak zbytočne veľa peňazí, ktoré skončia po záruke v koši a Váš problém sa len zhorší?

Pomôžeme Vám nastaviť starostlivosť a zlepšiť stav pleti, pochopiť jej a vybrať si tie správne produkty, neváhajte a zarezervujte si u nás Skin Care poradenstvo a my vám pomôžeme zlepšiť stav pleti a prejdeme cestu obnovy spolu s Vami ????.


Naše typy pre citlivú pleť:

Čistenie: 2Derm čistiaca duobáza , Biorespect Cleansing Mousse , Cleansing Gel , Čistiace lotion Dermaclinic , Biodorfine Cleansing Gel

Masky: Balance calming maska , Vitamínová maska , 2Derm Protective Mask

Séra: Soothing Serum , Sérum Dermaclinic

Krémy: 2Derm bariérový krém , Lanomed krém , Nutri Resilience Cream , Protivráskový krém Dermaclinic

Pridať komentár

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť. Ak nemáte účet, môžete sa zaregistrovať. Registrácia je zdarma!

×

Súhlasím so zasielaním newsletterov